Kasetony świetlne

Kasetony świetlne

Kasetony reklamowe to jedne z częściej wybieranych form w reklamie zewnętrznej. Klienci montują je najczęściej na zewnętrznej elewacji swojej firmy, ale też wykorzystywane są wewnątrz firm czy np. Galeriach Handlowych. Kasetony reklamowe które proponujemy naszym klientom są bardzo odporne na warunki zewnętrzne.

W zależności od budżetu i oczekiwanego rezultatu proponujemy kasetony w 3 półkach cenowych, z solidnego materiału kompozytowego, 3 warstwowego, 2 stronnie pokrytego aluminium – i te najbardziej polecamy klientom zarówno ze względów estetycznych jak i długiego okresu eksploatacji, ponadto produkujemy też kasetony w wersji standard z pleksy, czy też przy większych formatach z licem z vinylu które z naszego doświadczenia również są bardzo żywotne.

Nasze realizacje

Podświetlamy kasetony solidnymi modułami LED, oraz wykorzystujemy czujniki zmierzchu, celem bezobsługowej eksploatacji reklamy. Realizujemy montaże kasetonów w całej Polsce. 

Kasetony reklamowe to mega efektowne nośniki reklamowe, służą do prezentowania firmy czy też usług. Są uniwersalne, doskonale do montażu zarówno w reklamie zewnętrznej jak i wewnętrznej. Szyldy czy też kasetony reklamowe przez nas produkowane są niezawodne w eksploatacji, doskonale radzą sobie ze zmianami temperatur, są bardzo odporne. 

Produkujemy kasetony reklamowe w różnych technologiach w zależności od oczekiwań klienta oraz planowanego budżetu. 

Bardzo często na rynku reklamy zewnętrznej widzimy kasetony reklamowe podświetlane zbudowane z profili aluminiowych, które tworzą tzw kasetę czyli obrys kasetonu, który malujemy na wybrany przez klienta kolor RAL. Przód kasetonu najczęściej jest z pleksy grubej około 4 mm. 

Na pleksę najczęściej aplikujemy grafikę która może być wycinana ploterem tnącym z folii lub wydrukowana na foli samoprzylepnej i zaaplikowana na pleksi. Do produkowanych przez nas kasetonów stosujemy dedykowane folie do podświetleń. 

Ograniczeniem tego rodzaju kasetonów jest to że nie zaleca się produkowania ich w dużych rozmiarach, ze względu na ograniczenia rozmiarowe pleksy. 

Dlatego wielkogabarytowe kasetony reklamowe produkujemy najczęściej również z profili aluminiowych po obrysie lica, ale miejsce pleksy zajmuje vinyl, który jest naciągany przy pomocy odpowiedniego systemu napinającego. Atutem tego rodzaju kasetonów jest możliwość szybkiej i budżetowej zmiany lica kasetonu. Doskonały materiał do tego rodzaju zastosowań. 

Kasetony podświetlamy tylko i wyłącznie wysokiej jakości modułami LED. Produkujemy kasetony w różnych kształtach. 

Kasetony, szyldy z wyfrezowanymi motywami w doskonałym materiale kompozytowym typu dibond są zwracające uwagę. Prosty design i podświetlenie dedykowanymi modułami Led tylko elementów wyfrezowanych czynią, naszą reklamę wyjątkową. 

Jakim materiałem jest dibond? 

Dibond jest materiałem 3 warstwowym, 2 warstwy zewnętrzne to aluminium a pomiędzy warstwami znajduje się rdzeń polietylenowy, dzięki temu jest to bardzo wytrzymały materiał. Szeroka paleta barw i wykończeń ozdobnych sprawia, że zazwyczaj nie wymaga malowania. Kaseton z tego materiału zazwyczaj nie ma ociężałej kasety po obrysie lica, najczęściej lico dibondu przechodzi na boki kasetonu co tworzy jednolitą całość dając delikatny design. 

Reklamę świetlną z dibondu zaczynamy  od wizualizacji, na której zaznaczamy klientowi które elementy będą podświetlane, po akceptacji, graficy przygotowują pliki wektorowe na podstawie których, frezarka wycina cały kształt kasetonu włącznie z elementami bocznymi kasetonu które zamykają cały produkt. W następnej fazie wyfrezowane elementy w kasetonie typu logo czy też napisy podklejamy dedykowaną pleksą do podświetleń którą oklejamy folią do podświetleń na zaprojektowany kolor. Docinamy plecy kasetonu, montujemy solidne moduły Led oraz dobieramy odpowiedni zasilacz oraz czujnik zmierzchu który sam włącza i wyłącza kaseton o odpowiednich porach dnia. 

Projektujemy, produkujemy, montujemy oraz serwisujemy kasetony reklamowe. 

Kasetony świetlne to szeroki wachlarz możliwości. Parametry według których klient może ustalać zapotrzebowanie to m.in: 

Kasetony jednostronne

najczęściej wykonujemy składającego się z lica z pleksi twardej dedykowanej do podświetleń, która doskonale rozprasza światło. 

Specy­fikacja: 

obrys kasetonu to profil ALU o szerokości pomiędzy 10cm – 14cm 

bardzo wysokiej jakości moduły LED 

zasilacz 

czujnik zmierzchowy 

lico to pleksi opal 2 mm – 4 mm 

aluminiowe, lub stalowe wypory wewnątrz kasetonu stabilizujące kaseton 

Opcjonalnie poza standardem: 

malowanie ramy na kolor RAL 

gra­fika (folia wycinana na ploterze lub folia do podświetleń translucentna lub druk wielkoformatowy na dedykowanym vinylu) 

Kasetony dwustronne

to reklama trwała i elegancka. Montuje się je najczęściej do ściany, mogą przybierać różne kształty, od prostokąta, przez kwadraty, aż do elipsy i koła. Poprzez równomierne oświetlenie za pomocą technologi LED, a także zastosowanie lica wykonanego z plexi glass, która świetnie rozprasza światło, reklama widoczna jest bardzo wyraźnie. Kaseton reklamowy dwustronny może być wyposażony  w czujniki zmierzchowe. Kaseton reklamowy dwustronny  gwarantuje widoczność reklamy po zmierzchu i na dużych odległościach. Rama zapewnia wytrzymałość, a uchwyty montażowe, które znajdują się w zestawie, pozwolą na zainstalowanie reklamy dokładnie tam, gdzie widoczność będzie najlepsza. Oferujemy duży wybór rodzai, nie tylko kasetonów dwustronnych. 

Specy­kacja: 

rama z profi­lu aluminiowego 10cm lub 14cm 

moduły LED 

zasilacz 

lico pleksi opal 2, 3 lub 4 mm 

uchwyty montazowe 

Opcje: 

malowanie ramy 

grafi­ka (folia ploterowa, folia translucent, druk wielkoformatowy backlit) 

czujnik zmierzchowy 

Kasetony z dibondu jednostronne

Kasetony reklamowe, charakteryzują się doskonałą widocznością oraz bardzo dobrą ceną – widoczne są w dzień i w nocy oraz z bardzo dużych odległości, a zamontowane w nich oświetlenie LED jest energooszczędne. Kasetony z dibondu, a więc nowoczesnego materiału – płyty warstwowej wykonanej z aluminium – pcv- aluminium, o dużej trwałości i wytrzymałości, przeznaczone są głównie dla bardzo wymagających klientów, dla których ważny jest każdy detal. Kaseton z dibondu prezentuje się bardzo elegancko, dlatego wykorzystywany jest zwłaszcza przez te firmy, dla których liczy się prestiż. Kasetony jednostronne umieszcza się np. nad wejściem do firmy. Oprócz kasetonów jednostronnych, w naszej ofercie znajdą Państwo również kasetony dwustronne. 

Specyfikacja 

Dibond 3mm 

oświetlenie LED 

zasilacz 

grafika frezowana podklejana pleksi 

Opcje: 

rózne wymiary 

rózne kolory w tym srebrny szczotkowany 

mozliwość wyklejenia plexi folią translucentną lub druk wielkoformatowy backlit 

czujnik zmierzchowy 

Kasetony z dibondu dwustronne

charakteryzujace sie eleganckim oraz stylowym wyglądem. Płyta dibond składa sie z dwóch płyt aluminiowych 0.3mm pomiedzy którymi znajduje się rdzeń LDPE dzięki czemu jest bardzo sztywna. Przód kasetonu to zagięta krawędziowo płyta dibond, z wyfrezowaną gra­fiką oraz podklejona pleksi opal. 

Specyfikacja 

materiał kompozytowy Dibond 3mm 

moduły LED 

zasilacz 

grafika frezowana podklejana pleksi 

Opcje: 

rózne wymiary 

rózne kolory w tym srebrny szczotkowany 

ewentualnośćć wyklejenia plexi folią 

czujnik zmierzchu